15 آذر 1402 | ٢٢ جمادى الأول ١٤٤٥

شناسه: 205469

27 آبان 1402 11:10

بازدید: 92

دیدگاه: 0

ارسال توسط:

مدیرکل هواشناسی گلستان‌ خبرداد؛

مدیرکل هواشناسی گلستان‌ از خروج سامانه گرد و غبار از آسمان استان خبر داد.

به گزارش رادکانا، امان‌محمد کمالی گفت: طی روزهای گذشته پیش بینی کردیم صبح جمعه ابتدا افزایش دما با تقویت جریانات جنوبی را شاهد خواهیم بود.

وی افزود: دمای ظهر امروز گرگان به ۳۳ درجه رسید.

مدیرکل هواشناسی گلستان گفت: اولین جبه‌های که ناپایداری ایجاد کرد و وارد استان شد از شمال غرب منطقه بالکان ترکمنستان آغاز به حرکت کرد و شدت وزش باد باعث خیزش گرد و غبار در این منطقه شد.

وی ادامه داد: با ورود این سامانه به استان سرعت ورزش باد کاهش پیدا کرد و غلظت آلاینده‌ها بیشتر شد و گرد و غبارها بیشتر شد.

کمالی اظهار کرد: انتقال این پدیده از اینچه‌برون در مناطق مسکونی به کمتر از ۲ متر طول و در راه‌های ارتباطی به کمتر از ۱۰۰ متر رسید.

وی افزود: گرد غباری که عصر امروز وارد استان شد به تدریج طی دو ساعت از غلظت آن کاسته شد و شاهد تغییر جهت جریانات جو در منطقه هستیم.

مدیرکل هواشناسی گلستان گفت: باتوجه به رطوبت جبهه دوم از سوی مازندران و سواحل وارد استان شد که شاهد افزایش ابر و رگبار پراکنده خواهیم بود که این وضعیت تا بامداد فردا ادامه خواهد داشت.

وی از کاهش ۸ تا ۱۰ درجه دما برای فردا در استان خبر داد و یادآور شد: با توجه به نقشه‌های پیش یابی شده از فردا تا دوشنبه جوی آرام در آسمان گلستان پیش بینی می‌شود.

منبع : مهر 

انتهای پیام/ک


نظرات